Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Tych efektów specjalnych nie zobaczą gracze korzystający z układów GPU od AMD

Assassins Creed: Black Flag jeszcze bardziej realistyczny

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Studio odpowiedzialne za nowe wydanie Assassin’s Creed: Black Flag opublikowało na portalu YouTube wideo, w którym użytkownicy kart graficznych Nvidia mogą sprawdzić jak na ich kartach graficznych będzie wyglądało środowisko gry. Warto podkreślić, że wybrane technologie będą zarezerwowane wyłącznie „dla zielonych”.

Zaawansowane efekty graficzne tylko na GPU od Nvidia?

Nvidia nawiązała ścisłą współpracę z Ubisoft’em, który odpowiada za wdrożenie najnowszej części przygód Assassin’s Creed’a. Dzięki temu gracze, którzy mają w swoich komputerach układy tego producenta, będą mogli liczyć na bardziej zaawansowane efekty graficzne niż w przypadku konkurencyjnych układów AMD Radeon. Ekskluzywne technologie można oglądać już na prezentacji wideo dostępne na portalu YouTube.

Tych technologii nie obsłużą układy AMD

Na liście technologii, które zostały zarezerwowane wyłącznie dla użytkowników kart graficznych Nvidia znalazły się m.in. HBAO+, zaawansowany system wygładzania krawędzi o nazwie TXAA, a także Optimized God Rays i technologia odpowiadające za tworzenie bardziej naturalnego i miękkiego cieniowania.

Przypomnijmy, że premiera nowego Assassin’s Creed: Black Flag została zaplanowana na połowę listopada i koniec października (odpowiednio PC oraz konsole).

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Tych efektów specjalnych nie zobaczą gracze korzystający z układów GPU od AMD”

  1. arkadiusz pisze:

    Prawda jest taka, że wszystkie te efekty są do wdrożenia zarówno na jednych i drugich układach graficznych, tylko po prostu Nvidia zapłaciła grube miliony, aby mieć wyłączność na ten tytuł pod względem zastosowanych technologii, które wizualnie niewiele wnoszą, a zauważalne są tylko w konkretnych porównaniach. W rozgrywce większość z nas i tak prawdopodobnie nie zauważy różnicy, no ale Nvidia musi pochwalić się, że ma bardziej zaawansowane karty graficzne od konkurenta. Słabe to.

  2. Przemo pisze:

    Technologicznie jest naprawdę ciekawie, ale czy dobre efekty graficzne to klucz do sukcesu? Nie jestem pewien, liczy się grywalność, dobra fabuła, a przede wszystkim radość z rozgrywki. Jak na razie to zamiast pochwalić się w jaki sposób Assassins Creed ma być przełomowy w porównaniu do poprzednich wydań, to oni skupili się na grafice i cześć. Moim zdaniem nowy Black Flag rozczaruje graczy bardziej niż można było się tego spodziewać.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *