Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wielomilionowa wyłączność na tytuł Battlefield 4

Ile naprawdę zapłaciło AMD?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Fudzilla podaje, że firma AMD zapłaciła nawet do 8 milionów dolarów w zamian za możliwość objęcia pakietem wyłącznościowym tytułu Battlefield 4. Dzięki ścisłej współpracy EA oraz producenta CPU i GPU, gracze korzystające z produktów AMD mają odczuć realną poprawę wydajności w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań.

Z nieoficjalnych źródeł Fudzilla przekonuja, że firma AMD zapłaciła do około 8 milionów dolarów za zacieśnienie współpracy z wydawcą Battlefield’a 4.

Na co składa się umowa pomiędzy AMD i Electronic Arts?

Umowa zawiera w sobie przynajmniej kilka opcji wykorzystania marki Battlefield na rzecz promocji swoich produktów, technologii i marki jako takiej. Na rynek trafią m.in. najsilniejsze układy graficzne AMD Radeon R9 290X, które będą sprzedawane razem z grami amerykańskiego studia.

Współpraca dotyczy także kwestii optymalizacyjnych – AMD udostępniło ekipie odpowiedzialnej za ten tytuł API, dzięki któremu programiści i graficy mogą dostosować wybrane fragmenty gry do konkretnych układów HD 7000 oraz premierowych GPU R9 oraz R7.

Warto przypomnieć, że już podczas ostatniej konferencji AMD, która została zorganizowana na Hawajach, producent większą część czasu poświęcił na zaprezentowanie nowoczesnych technologii, a w tym m.in. aplikację AMD Gaming Evolved oraz AMD TrueAudio, niż na same omówienie nowych układów graficznych z serii R9 i R7.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Wielomilionowa wyłączność na tytuł Battlefield 4”

  1. Rudi pisze:

    Zastanawiam się czy w praktyce będzie rzeczywiście zauważalny wzrost wydajności na układach firmy AMD w porównaniu do Nvidia. Mimo wszystko cieszę się, że czerwoni zaczęli współpracować z deweloperami, bo od lat zarzucano firmie, że ta działa tylko w obrębie hardware i nie stać ich na jakiekolwiek działania zmierzające do optymalizacji oprogramowania na ich produkty. Proszę, pokazali przy okazji Battlefield’a na co ich naprawdę stać. Brawo.

  2. gracz pisze:

    Moim zdaniem efekty będzie widać, bo przecież nie na darmo wydali tych kilka milionów dolarów (kto wie, może wydali i więcej, bo doniesienia Fudzilla na ogół trzeba traktować z dużym dystansem). Zastanawiam się jednak czy jak optymalizowali kod, to czy pomyśleli o wszystkich układach z serii HD 7000, czy tylko o tych z najwyższej półki. Nie ukrywam, że ja na swoim HD 7750 też chętnie pograłbym w medium w nowego BF4

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *