Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Współczesna turystyka rozwija się coraz szybciej.

Ograniczenia w zasadzie nie istnieją

Wiele urlopów z rodziną czy szalonych wypraw z grupą przyjaciół jest efektem spontanicznych pomysłów. Po prostu wybiera się cel podróży, rezerwuje telefonicznie nocleg a potem udaje się na miejsce najdogodniejszym środkiem lokomocji.

A co z nieplanowanym wypoczynkiem?

Nieplanowane wypoczynki są możliwe nie tylko w kraju, ale też za granicą. Zniesienie granic wewnątrz Unii Europejskiej spowodowało, że podróże stały się łatwe jak nigdy. Turyści mogą przebierać wśród środków lokomocji. Część decyduje się na wyprawę własnym samochodem. Podróżujący w dużej grupie wolą korzystać z pociągów lub autobusów. Do oddalonych zakątków najłatwiej dostać się dzięki usługom linii lotniczych.

Także wybierając kwaterę ma się wiele możliwości. Luksusowe hotele kuszą profesjonalną obsługą i basenami z chłodną wodą. Podróżujących na własną rękę z pewnością zadowolą hostele i schroniska młodzieżowe. Rodziny z dziećmi często zatrzymują się w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie panuje rodzinna atmosfera i nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych. W ostatnich latach popularne zrobiły się wycieczki objazdowe po europejskich państwach.

Dysponujący swoim środkiem lokomocji mogą pokusić się o taką formę urlopu. Bez uprzedniego drobiazgowego planowania wybiera się kraje, które ma się ochotę odwiedzić, i rusza w podróż. Kilkudniowy pobyt w danym kraju i zwiedzanie go na własną rękę daje okazję do poznania odmiennych kultur w sposób niedostępny dla turystów korzystających ze zorganizowanych wyjazdów. 

Co na to nasi czytelnicy?

Mirosław P. napisał: „W zasadzie to prawdziwy przewrót przyniosła sama Unia Europejska. Zniesienie granic jako takich w obrębie wspólnoty wiele zmieniło i dzisiaj nie ma żadnych przeszkód, żeby bez paszportu ruszyć na zachodnie wybrzeże Portugalii. To dobrze, że tak ukształtowała się europejska wspólnota i dzisiaj ograniczenia formalne nie istnieją. Jeszcze tylko gdyby loty samolotem były nieco tańsze, to już w ogóle byłby luksus. Pozdrawiam.”

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Współczesna turystyka rozwija się coraz szybciej.”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *