Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak dbać o opony? Przeczytaj nasz poradnik

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak ważną rolę przy codziennej jeździe ogrywają przy bezpieczeństwie. Dobre „gumy” pozwalają na komfortową jazdę i krótkie drogi hamowania podczas groźnych sytuacji na trasie.

Właściwa eksploatacja jest najważniejsza

Aby opony zachowywały swoje naturalne właściwości należy o nie odpowiedni dbać. Celem przedłużenia ich żywotności powinieneś przede wszystkim zmieniać je w odpowiednim czasie. Zaniedbanie czasu, który wymaga już podmianę opony letnie może spowodować już nadmierne zużycie zimówek.

fot. e-journalist.pl

Przy wysokiej temperaturze te ostatnie bardzo szybo się ścierają, co będzie za rok czy dwa kosztować Cię dwa razy tyle. W lecie koniecznie nanoś na opony preparaty impregnujące boczną część gumy, a sam samochód stawiaj w miejscach zaciemnionych. Warto, abyś nigdy nie zostawiał samochodu solidnie opartego o krawężnik. W ten sposób opony szybko się odkształcą. Do podobnego zjawiska może dojść w trakcie gwałtownego wjeżdżania na podwyższenia.

Kolejnym czynnikiem, który ujemnie wpływa na stan opon jest ich nieprawidłowe ciśnienie. Zarówno zbyt wysokie jak i zbyt niskie jest powodem niewłaściwego procesu ściernego.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jak dbać o opony? Przeczytaj nasz poradnik”

  1. JACEK pisze:

    Moim zdaniem po prostu trzeba dbać o odpowiednie ciśnienie i przechowywać opony w odpowiednich warunkach już poza sezonem. Poza tym trzeba byłoby zaznaczyć, że dla właściwej eksploatacji opon niebagatelne znaczenie ma także sama geometria i jakość zawieszenia. W przeciwnym wypadku opony mogą się zużywać w znacznie krótszym tempie.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *