Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co kawa wypłukuje z organizmu? Prostujemy mity na temat picia kawy!

Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez picia kawy. Nie tylko chodzi o jej smak i aromat, ale także o dostarczaną do organizmu kofeinę. Wspiera nas w najcięższych momentach dnia, kiedy senność nie pozwala nam efektywnie pracować. Jest także wierną towarzyszką wielu przyjacielskich spotkań. Jak kawa wpływa na nasze zdrowie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Kawa a niedobory witamin

Czy miłośnicy kawy narażeni są na utratę ważnych dla naszego funkcjonowania pierwiastków? Zwłaszcza mówi się o wypłukiwaniu 4 mg magnezu dziennie. Za ten mit kawa pokutuje do dzisiaj, ponieważ chętnie jest roznoszony z ust do ust. Ryzyko pojawienia się niedoborów magnezu jest minimalne. Nie tylko trzeba byłoby pić ją w nadmiarze, aby wraz z naszym moczem wydalać znaczne ilości magnezu, ale także spożywać regularnie jedynie w trakcie posiłków. Wtedy ona uniemożliwia nam przyswojenie części pierwiastków z pożywienia.

Umiejętnie palona, zakupiona od profesjonalnego dystrybutora kawa, dostarczy wielu cennych składników mineralnych. Jednym z nich jest właśnie magnez, który ponoć nam wypłukuje. Jedna filiżanka dostarcza nam około 7 mg, a więc wybite w ciągu doby dwie kawy dostarczą analogicznie 14 mg. Pokazuje to, że kawa jest o bardzo dobrym źródłem magnezu i dostarcza nam go o wiele więcej, niż rzekomo pozbawia.

Kawa nie powoduje wypłukiwania ani ograniczenia przyswajania składników z grupy tłuszczy, białek czy węglowodanów. Co więcej! Picie jej podczas posiłku nie ograniczy przyswajania żadnej z substancji odżywczych. Dlatego w ogóle nie musisz się martwić, że kawa do śniadania spowoduje jakiekolwiek przykre konsekwencje! Wręcz przeciwnie – pozwoli Ci zyskać energię na resztę dnia.

Do kolejnych zalet można zaliczyć to, że jest niskokaloryczna, więc osoby chcące schudnąć lub liczące kalorie, nie muszą jej odstawiać całkowicie i pozbywać się ze swojego jadłospisu. Należy wtedy zwrócić jedynie uwagę na dodawanie mleka lub cukru. Sama w sobie posiada 4kcal w 100 ml.

Zgodne z badaniami wszelkie utraty witamin nie są powodowane przez kawę. Zwracaj uwagę na zbilansowaną dietę, która tylko wspomoże codzienne funkcjonowanie. Mitem jest całkowite ich wypłukiwanie. Działa moczopędnie, jednak uzupełnia wiele składników, których nam w pewnych momentach życia może zabraknąć.

Czy kawa jest zdrowa – co nam oprócz kofeiny daje picie kawy

Ustaliliśmy już, że kawa nie powoduje żadnych znacznych utrat magnezu, jednak czy oferuje ona nam coś więcej niż tylko kofeinę? Tak! Udowodniono badaniami, że redukuje ona ryzyko zachorowania na choroby serca, cukrzycę oraz nowotwory. Dostarcza także redukujące wolne rodniki, które jako naturalne antyoksydanty przyspieszają przemianę materii. Wpływają także na poprawę pamięci i koncentracji. Uważa się, że picie kawy może stanowić doskonały sposób na zmniejszenie zachorowania na Alzheimera, chorobę Parkinsona i raka wątroby. Dzienne picie 2 filiżanek kawy to idealna ilość.

Kawosze mogą spać spokojnie, ponieważ ich ulubiony trunek mimo wielu mitów jest uznawany za zdrowy element naszej diety. Jeśli będziemy z umiarem podchodzić do picia kawy, to dostarczymy do naszego organizmu nie tylko kofeinę, ale także magnez, witaminy z grupy B oraz polifenole. Mamy nadzieję, że nasz artykuł przekonał wszystkich niedowiarków. Na zdrowie!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Jaki prezent na 18?

Barbara Zadrożna

Noclegi z górach i nad polskim morzem.

Barbara Zadrożna

Jakie są modne garnitury męskie?

Barbara Zadrożna

Big Bang Empire gra

Barbara Zadrożna

Jakie gogle motocross?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Co kawa wypłukuje z organizmu? Prostujemy mity na temat picia kawy!”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *