Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co warto zobaczyć w Brazylii?

Nie tylko w karnawale

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Philippe Perreaux

Niewątpliwe można powiedzieć, że Brazylia to kraj kontrastów. Tutaj nowoczesne łączy się z etniczną kulturą Indian, a piękno przyrody konkuruje z niezwykłymi miastami. Brazylię warto odwiedzić o każdej porze roku, by podziwiać oryginalne piękno tego kraju.

Zazwyczaj kiedy mówi się o Brazylii pojawia się obraz niezwykłego karnawału w Rio de Janeiro. Jednak to nie jedyna atrakcja tego dużego kraju. Brazylia zachwyca przede wszystkim bogactwem fauny i flory. Odwiedzając ten kraj Ameryki Łacińskiej można nie tylko podziwiać uroki dżungli amazońskiej, ale też podziwiać piękno maleńkich wiosek rybackich, cudownych plaż oraz niezwykłych miast kolonialnych.

Brazylia – co warto zobaczyć?

Zwiedzając Brazylię koniecznie trzeba odwiedzić jej dawną stolicę Salvador da Bahia. To bardzo urokliwie miejsce w którym można wrażenie podróży w czasie. Stare miasto pochodzące z XIV wieku wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tam odrestaurowane budynki z okresu kolonializmu w pięknych żywych kolorach. Dawniej Salvador słynął z handlu cukrem, niewolnikami, a przede wszystkim pochodzącymi z Afryki diamentami. Wpływ kultury z czarnego lądu widać wyraźnie w architekturze tego miasta. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Co warto zobaczyć w Brazylii?”

  1. Marzyciel pisze:

    Mi się najbardziej marzy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro :). To musi być dopiero przeżycie zobaczyć sambodrom na żywo. Niestety na to nie tylko trzeba mieć odpowiednią kasę na podróż, ale też odpowiednią sylwetkę, aby mieć czym trząść na tej platformie.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *