Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak pokonać lęk przed lataniem?

Kiedy wejście do samolotu okazuje się problemem nie do przeskoczenia

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Nikita Jukov

To problem znany większości osób, które choć razy udały się na egzotyczną wycieczkę w ciepłe kraje. Zazwyczaj lekki dyskomfort odczuwamy już na lotnisku, a paraliżujący strach dopada nas już w samolocie.

Awiofobia dotyczy prawdopodobnie co trzeciej osoby, która korzysta z podróży samolotem. Może ona objawiać się od lekkiego dyskomfortu przed lotem, aż do paniki włącznie. Wiele osób nie jest się wstanie przemóc przed wejściem do samolotu. Oto kilka porad jak sobie radzić z tego typu lękiem.

Latanie nie jest takie straszne

Często lęk przed lataniem nie dotyczy samego samolotu, ale tego co może wydarzyć przy hipotetycznym czarnym scenariuszu. Wiadomo, że katastrofy lotnicze, które się ogląda w telewizji są spektakularne, jednak należy sobie uświadomić, jak obecnie duży jest ruch powietrzny, a jak mało jest wypadków. Większe prawdopodobieństwo uszczerbku na zdrowiu jest w czasie podróży autem.
Na pokonanie strachu przed wejściem do samolotu jest poznanie planu oraz trasy całego lotu.

Zazwyczaj jest tak, że boimy się tego, czego nie znamy. Jeżeli strach zostanie oswojony w racjonalny sposób to pomimo obaw uda nam się wsiąść bez przeszkód do samolotu. Statystyki lotów są bardzo korzystne, tylko 1 samolot na milion ulega awarii, a wśród nich tylko 10 procent kończy się tragicznie.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jak pokonać lęk przed lataniem?”

  1. anonim pisze:

    Nadal wiele ludzi w to nie wierzy, ale samoloty są bezpieczniejsze od jakiekolwiek innego środka transportu. Gdyby były to tak niebezpieczne to zdarzało by się o wiele więcej lotniczych katastrof niż jedna lub dwie w ciągu roku.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *