Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co zwiedzić w Hiszpanii?

Gdzie do Hiszpanii na wakacje?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Nigel Swales

Półwysep Iberyjski to miejsce, w którym panuje szczególny klimat. W jego głębi jest on dość suchy, podczas gdy nad brzegami morza jest umiarkowanie wilgotno. Położenie na południu Europy sprawia, że przez długą część roku jest tu słonecznie i ciepło.

Z tego powodu Hiszpania jest jednym z najbardziej popularnych miejsc, w których Polacy chcą spędzać swoje urlopy. Szczególnie popularna wśród naszych rodaków jest miejscowość Lloret de mar. Jest ona położona w Katalonii, stosunkowo niedaleko Barcelony. Takie położenie oznacza, że miejscowość ta jest szczególnie atrakcyjna dla przybywających z zagranicy gości. Bardzo chętnie spędzą oni kilka dni na zwiedzaniu stolicy regionu.

W Barcelonie główną atrakcją turystyczną jest przede wszystkim niedokończona wciąż katedra Sagrada Familia. Turyści chętnie odwiedzają też park Gruel, w którym obejrzeć można rzeźby słynnego katalońskiego architekta i artysty, Gaudiego. Wielu turystów odwiedza też najważniejszy deptak tego miasta, czyli słynne Las Ramblas. 

Jakie są zabytki w Hiszpanii?

Na południu Europy, w ciepłej strefie klimatycznej, znajduje się cel wędrówek milionów turystów z całego świata-Hiszpania. Jest to kraj o bogatej historii, uroczych miastach i plażach z gorącym piaskiem.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zapaleni kibice sportowi z pewnością odwiedzą Madryt i Barcelonę, skąd pochodzą jedne z najlepszych na świecie drużyn piłki nożnej i koszykówki. Amatorzy sztuki ucieszą się na wieść o tym, że w stolicy Hiszpanii ulokowane jest jedno z największych i najlepiej wyposażonych muzeów. Można tam obejrzeć prace Pabla Picassa, Salvadora Dali czy Francisco Goyi. Jeżeli ktoś od malarstwa woli kino musi pamiętać, że Hiszpania to ojczyzna jednego z najpopularniejszych reżyserów europejskich- Pedro Almodovara. Przebywając na Półwyspie Iberyjskim warto obejrzeć pokazy flamenco i corridy.

Ponadto w Barcelonie żył i tworzył Antonio Gaudi, architekt o niezwykłej wyobraźni. Będąc w stolicy Katalonii obejrzenie jego dzieł jest obowiązkowym punktem wycieczki. Jest grupa turystów, dla których wypoczynek równoznaczny jest z lenistwem na plaży w promieniach południowego słońca. Wybrzeże Hiszpanii obfituje w urocze nadmorskie miejscowości oferujące wiele atrakcji dla spragnionych rozrywki cudzoziemców.

Do terytorium kraju należą też wyspy będące prawdziwą gratką dla turystów, jak na przykład Ibiza czy Majorka. Osobom, którym zależy na uniknięciu tłoku w kurortach, pozostaje wybranie miesięcy będących poza najgorętszym okresem turystycznym, a więc maja lub września. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Jaka fototapeta do sypialni?

Barbara Zadrożna

Oszczędzanie na paliwie

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Co zwiedzić w Hiszpanii?”

  1. Michał pisze:

    Hiszpania wydaje się ciekawa, ale jeszcze nie miałem okazji pojawić się w tej części Europy. Ostatnio z żoną szukaliśmy dodatkowych oszczędności, ale w dzisiejszych warunkach trudno raczej cokolwiek wygospodarować. Poza tym same koszty przelotu są kosmiczne, bo jeszcze zakwaterowanie można jakoś tam sobie przeżyć. Myślę, że w tym roku spędzimy wakacje gdzieś bliżej, np. we Francji (podróż raczej samochodem).

  2. Szymek pisze:

    Hiszpania jest ciekawym miejscem turystycznym, ale ze względu na koszty – przynajmniej dla mojej rodziny nieosiągalna. Promujecie na tym portalu w większości wypoczynek za granicą, a gdzie jakieś poradniki, które odpowiadałyby na potrzeby nas – Polaków, którzy muszą nosić brzemię kredytu hipotecznego i mają niewiele oszczędności, żeby spędzić jakieś huczne wakacje całą rodziną.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *