Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Kiedy warto naprawiać drukarkę?

Drukarnie miejskie są coraz powszechniejsze, ale – wbrew pozorom – nie przyczynia się to do spadku zapotrzebowania na domowe drukarki. Mało tego, coraz lepsze rozwiązania techniczne oferują jakość, która jeszcze kilka lat temu była dostępna tylko w porządnych drukarniach. Dlatego też domowe drukarki to codzienność – zwłaszcza w domach rodzin z dziećmi w wieku szkolnym.

Oczywiście zupełnym tematem będzie to, o jakich drukarkach mowa. Jedni decydują się na sprzęt z wyższej półki, który jest wielozadaniowym urządzeniem, podczas gdy inni w pełni zadowalają się niedrogimi drukarkami laserowymi – bez dodatkowych komór, podajników i z prostym systemem umożliwiającym drukowanie w kolorze. Bez wodotrysków, ale za to skutecznie. To ważne, bo możliwości drukarki z reguły przekładają się na jej cenę, a to właśnie cena często decyduje o tym, czy jest jakikolwiek sens na naprawę drukarki.

Zapobiegaj problemom – regularna konserwacja drukarki to podstawa!

Jeśli sprzęt kosztuje 100-200 zł, to naprawa z reguły się nie opłaca. Oczywiście możesz zapytać w serwisie o wycenę, ale jeśli dbałeś o głowicę i kupowałeś oryginalne tusze/tonery, to problem najpewniej będzie bardziej złożony. Z tego też powodu, posiadaczom starszych drukarek polecamy przede wszystkim dbanie o sprzęt. To proste czynności, które pozwalają zachować drukarkę w odpowiedniej kondycji na dłużej. Kluczowe będzie oczywiście regularne czyszczenie – zarówno w sytuacji, kiedy często korzystasz z drukarki, jak i w momencie, kiedy jej nie używasz. Zaschnięty tusz na głowicy to niestety jedna z częstszych przyczyn awarii drukarek domowych. To zupełnie niepotrzebne, bo czyszczenie głowicy w zdecydowanej większości drukarek jest dziecinnie proste.

Za niewielkie pieniądze można kupić gotowe zestawy do czyszczenia drukarek – to fajna propozycja zarówno dla droższych, jak i tańszych drukarek. Warto wspomnieć też, że przycisk, który koniecznie trzeba czyścić z zaschniętego tuszu, można szybko wyczyścić ręcznie. Instrukcja Twojego sprzętu powinna zawierać wskazówki, jak się dostać do tej części oraz jak ją wyczyścić. To oczywiście nie wszystko, do zachowania najlepszej kondycji drukarki, warto pomyśleć też o drobiazgach – prawidłowym użytkowaniu, kupowaniu oryginalnych tonerów i pojemników z tuszem (zwłaszcza w przypadku drogich drukarek) oraz trzymaniu drukarki z dala od wilgoci.

Kiedy naprawa drukarek jest sensowna?

Jeśli jednak uznasz, że Twoja drukarka potrzebuje serwisu, powinieneś w pierwszej kolejności poprosić o wycenę. W niektórych przypadkach serwisant nie będzie w stanie Ci powiedzieć, ile dokładnie wyniesie naprawa – powinien jednak podać widełki, w których się zamkną wszelkie koszty. Po drobnym research’u ustaliliśmy, że mieszkańcy Krakowa i okolic szczególnie chętnie naprawiają drukarki w serwisie Druktak. Dlatego też sprawdziliśmy, jak Druktak poradzi sobie z naszym starym Laser Jetem, a skoro wszystko poszło sprawnie i bez zarzutu, to nie pozostaje nic innego, jak polecać naprawę drukarek, które są tego warte.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Kiedy warto naprawiać drukarkę?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *