Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Przy współpracy z AMD powstaje kolejna produkcja oparta na silniku CryEngine 3

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Lichdom – pod taką nazwą studio Xaviant uruchomi projekt klimatycznego FPS’a osadzonego w świecie Fantasy. Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów takich tytułów jak Dark Messiah of Might & Magic czy nieco mniej uszczegółowionego Obliviona. Pierwsze prezentacje można było obejrzeć podczas ostatniej konferencji zorganizowanej przez AMD.

Przypomnijmy, że Lichdom miał swoją oficjalną prezentację podczas GPU Tech Day. Zespół odpowiadający za ten tytuł położyli duży nacisk na doznania wizualne, a to m.in. dzięki zastosowaniu silnika CryEngine 3.

Warto wspomnieć, że projekt powstaje przy ścisłej współpracy z AMD, co ma zaowocować odpowiednią optymalizacją pod produkty tego producenta. Wiadomo już, że gra zostanie objęta programem Gaming Evolved, która do tej pory objęła swoim wpływem m.in. najnowszą część Battlefield’a 4.

Otwarty świat i wszechobecna magia

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy Lichdom będzie na dobrą sprawę tytułem prezentującym możliwości układów graficznych AMD, czy jednak pełnoprawną, komercyjną grą Fantasy. Udostępnione materiały pozwalają porównać projekt do polskiego, zapowiadanego od kilku miesięcy Hellraida. Studio Xaviant zapewnia, że świat oddany do eksploracji gracza zostanie podzielony na duże, niezależne obszary, które mają pozwolić na swobodne przemieszczanie się po całej mapie.

Premiera Lichdom’a została zaplanowana na połowę 2014r. Dystrybucja obejmie zasięgiem wyłącznie PC, chociaż pierwotnie tytuł ten miał pojawić się także na konsolach PS3 oraz Xbox 360.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Przy współpracy z AMD powstaje kolejna produkcja oparta na silniku CryEngine 3”

  1. Lucek pisze:

    Efekty na pierwszym gameplay’u zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Jeśli świat będzie otwarty na użytkownika, będzie sporo NPC, z którymi będzie można wchodzić w interakcję i chociaż jakiś prosty tryb multiplayer to mają mnie w garści. Uwielbiam FPS’y w klimatach zanurzonych w świecie Fantasy, a przyznam, że poza kilkoma tytułami, nie ma w co grać. Będzie konkurencja dla polskiej premiery Hellraid?

  2. Mariusz pisze:

    Mam tylko taką cichą nadzieję, że Lichdom nie będzie po prostu darmowym demem wpuszczonym do sieci i rozdanym za darmo tylko po to, aby móc zaprezentować technologie zaimplementowane przez AMD. Po screenach na razie trudno powiedzieć jak skończy się ten projekt, ale przynajmniej na razie rozczarowuje brak HUD’a i generalnie dość surowo wygląda. Niestety w porównaniu do innych tytułów tego typu wygląda jak technologiczna prezentacja, a nie regularna gra na PC.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *