Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Zapierające dech w piersiach wiadukty

Polska jest pełna tajemniczych i niezwykle pięknych miejsc, jednak jak się okazuje, nie wszyscy o tym wiedzą. Dzisiaj bowiem większość z nas decyduje się na wczasy w jednym z zagranicznych krajów, nie wiedząc, że wiele pięknych miejsc do wypoczynku znajduje się także u nas.

Jakie rejony wybrać?

Wybieramy więc Grecję, Bułgarię, Chorwację, Włochy czy Czarnogórę, pozostawiając przepiękną Polskę. W naszym kraju tymczasem można wypoczywać w kilku miejscach, obcując jednocześnie z przyrodą. Wspaniałym i niezwykle malowniczym miejscem jest przede wszystkim region mazurskich jezior, do którego nie zagląda zbyt wiele osób. Można tu wypoczywać więc w ciszy i w spokoju.

Co więcej, w położonych niedaleko jezior miejscowości o nazwie Stańczyki możemy także zwiedzić wspaniałe wiadukty kolejowe, pochodzące jeszcze z czasów wojny.

Linia ta budowana była właśnie w czasach wojennych, jednak po zmianie granic stała się ona bezużyteczna, dlatego dzisiaj wiadukty kolejowe stały się jedynie pozostałością po tamtych czasach. Są to jednak wspaniałe konstrukcje, które warto zobaczyć. 

Co mówią o tym nasi użytkownicy?

Kamil Z. napisał: „W Polsce jest naprawdę niewiele wiaduktów, ale nie ma co nas porównywać ze Stanami Zjednoczonymi, to zupełnie inne krainy geograficzne. A może jest wiele, tylko żadnego konkretnego nie znam? Nie mówię o tych największych zlokalizowanych przed największymi ośrodkami miejskimi, ale jakimiś urokliwymi wiaduktami, które wyróżniają się nieprzeciętną formą, kształtem lub budową.”

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Zapierające dech w piersiach wiadukty”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *