Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Twórcy GTA nielegalnie wykorzystali dwa utwory muzyczne?

Tak twierdzi Daz Dillinger

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Najnowsze doniesienia zagranicznej prasy wskazują, że twórcy Grand Theft Auto V mogli w sposób nielegalny wykorzystać dwa utwory muzyczne w ścieżce dźwiękowej. Chodzi o twórczość Daz’a Dillinger’a, który ostatecznie nie zgodził się na warunki Rockstar Games i nie pozwolił producentowi na wykorzystanie jego muzyki w grze. Stało się prawdopodobnie inaczej.

Amerykański raper – Daz Dillinger zarzuca firmie Rockstar Games, że ta nielegalnie wykorzystała dwa jego utwory muzyczne w swojej najnowszej produkcji. Chodzi o: Nothin but Cavi Hit i C-Walk; warto zaznaczyć, że Dillinger w istocie negocjował z autorami gry, ale nie zadowolił się kwotą blisko 4300 dolarów za użycie utworów. Ten zarzuca, że pomimo to jego twórczość znalazła się w GTA V, chociaż żadnej umowy z RG ostatecznie nie podpisał.

Raper czeka na „rozsądną” ofertę Rockstar Games, inaczej będzie walczył w sądzie o swoje prawa

Z informacji jakie można wyczytać na GameSpot wynika jednoznacznie, że Daz Dillinger oczekuje w tej chwili na „rozsądną” wycenę swoich utworów muzycznych. Poinformował firmę odpowiedzialną za wydanie GTA V, że jeśli kwota ugody nie będzie wystarczająca, ten zgłosi sprawę do sądu i będzie walczył o usunięcie wszystkich kopii gry GTA V, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży.

Warto podkreślić, że jeśli to prawda – Rockstar ma nie lada problem, ponieważ w olbliczu 1 miliarda dolarów przychodu z tytułu gry, Dillinger może żądać od firmy dużej sumy zadośćuczynienia. Rockstar Games na razie nie zajęło w tej sprawie oficjalnego stanowiska.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Jakie legowisko dla psa?

Barbara Zadrożna

Prawa konsumenta w sieci

Barbara Zadrożna

Praca jako audytor wewnętrzny HACCP

Barbara Zadrożna

Jak działa teatr od podszewki?

Barbara Zadrożna

Jakie pasy PCV do bramy?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Twórcy GTA nielegalnie wykorzystali dwa utwory muzyczne?”

  1. lucjan pisze:

    Pewnie zapomnieli spisać umowy, a w istocie facet zgodził się na wykorzystanie. Ewentualnie zawinił czynnik ludzki i osoby odpowiedzialne za muzykę nie wiedziały, że pracownicy jednak nie porozumieli się z raperem, a kawałki poszły już do produkcji i teraz pojawił się problem.

  2. Adi pisze:

    Moim zdaniem ten facet pewnie podpisał umowę, ale próbuje naciskać na Rockstar Games jak dowiedział się ile firma ma rzeczywiście dochodów ze swojej gry komputerowej, a ile zapłaciło mu za dwa utwory muzyczne. Jestem ciekaw jak skomentuje to firma i czy zarzuty rzeczywiście się potwierdzą. Gdyby tak było, to trochę niepoważne, żeby tak duża korporacja mogłaby sobie pozwolić na taki krok.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *