Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Egzotyczna Tajlandia na wczasy. Co warto zobaczyć?

Tajlandia to egzotyczny raj pełen pięknych krajobrazów, życzliwych mieszkańców, niezwykłej przyrody i fascynującej kultury. Znajduje się ona w Azji Południowo-Wschodniej i zaskakuje ilością atrakcji, pięknych plaż oraz ciekawych miejsc.

Tajlandia

Fotografia flickr.com, licencja C-C 2.0, autor: Sean Pritchard

Dostać się tutaj można tylko samolotem, a najlepszym czasem do odwiedzenia tego kraju jest okres od listopada do lutego, bowiem wtedy rzadko pada deszcz, a temperatury nadal są dosyć wysokie.

W Tajlandii wyróżnia się bowiem trzy pory roku – gorącą i wilgotną, deszczową oraz ciepłą i suchą. Pierwsza trwa od marca do maja (temperatura wynosi tu wtedy ponad 40 stopni Celsjusza), druga od czerwca do października, a trzecia od listopada do lutego.

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Będąc w Tajlandii warto odwiedzić Cziang Rai, w którym najważniejszym zabytkiem jest niewątpliwie świątynia Wat Phra Kaew. Największą atrakcją całej prowincji zaś jest niewątpliwie „Złoty Trójkąt”, czyli miejsce, w którym spotykają się granice Laosu, Birmy i Tajlandii.

Ciekawymi miastami są także Ajuttia oraz Sukhothai. Zabytki pierwszego z wymienionych zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, można się po nim poruszać łodziami i tym samym zobaczyć przepiękne pałace i kompleksy świątynne. Drugie miasto zaś posiada imponujące ruiny tworzące Park Historyczny Sukhothai (także wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO) oraz wiele innych atrakcji.

Największą wyspą Tajlandii jest Phuket, w którym największym i niezwykle ciekawym miastem jest Phuket Town. Można tutaj zwiedzić zabytkowe XIX-wieczne posiadłości oraz odpocząć na przepięknych plażach rozciągających się wzdłuż południowych i zachodnich wybrzeży. Najbardziej znaną plażą zaś jest Patong, gdzie można odnaleźć także najwięcej hoteli, dyskotek czy barów. Można tu również nurkować i skorzystać z wycieczek na okoliczne wysepki.

Aktywny wypoczynek to podstawa

Niezwykle malowniczą wyspą jest także Koh Samui, na której można odnaleźć nie tylko cudowne piaszczyste plaże ale i wodospady oraz las tropikalny. Warto również odwiedzić park Koh Chang, który składa się z archipelagu 52 wysp i ulokowany jest we wschodniej części kraju.

Tajlandia jest ogromnym krajem z rozbudowaną bazą noclegową. Można tu znaleźć zarówno elitarne rezydencje, luksusowe hotele, jak i hostele, proste chatki i pokoje do wynajęcia (zobacz oferty Tajlandia wycieczki na Tajlandia.com.pl). Warto przed wyjazdem sprawdzić opinie gości, by móc cieszyć się z wakacji bez zbędnych niespodzianek.

Autor: Tajlandia.com.pl

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Egzotyczna Tajlandia na wczasy. Co warto zobaczyć?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *